Stěhování a jak jen zvládnout

Články partnerů

Samozřejmě, že jsme se alespoň jednou v životě stěhovali. Je jedno, zda to bylo za prací nebo z jiného důvodu. Vždy se jedná ale o zátěž nejen fyzickou, ale i psychickou. Co bychom měli udělat, aby vše proběhlo pořádku, abychom se nerozčilovali nebo nestresovali jen při pomyšlení na celou akci stěhování.

Správná organizace je půl úspěchu

Nejdříve si musíme ujasnit nějaká pravidla, kterých bychom se měli při stěhování držet. Musíme se také rozhodnout, jak na celou věc pohlížíme a co od toho vlastně očekáváme. Máme prakticky dvě možnosti, buď se do toho pustíme sami, nebo si na to objednáme profesionální firmu. Obě varianty jsou reálné a záleží teď na nás, jak s tím naložíme.

Silné paže a spousta kamarádů

Pokud máme mnoho dobrých kamarádů a známých, můžeme se směle pustit do stěhování sami. Bude to jistě stát spoustu námahy a dřiny, ale vzhledem k tomu, že to děláme vlastně pro sebe, budeme pak na to náležitě pyšní. Budeme muset ale počítat také s nějakými náklady, které je třeba vyřídit asi dopředu. Především je to velký vůz než je ten náš, a to to možná i dva. Pokud někdo z našich známých takový vůz má k dispozici, máme skoro vyhráno. V opačném případě budeme muset navřít i spolehlivou autopůjčovnu, která nám jistě některý z nabídnutých vozidel půjčí.

Profesionální stěhováci

Jestliže ale nemáme dostatek času nebo nemáme tak velké vozy k dispozici nebo se zkrátka nechceme tahat s tak těžkým nábytkem sami, můžeme si klidně zavolat na pomoc stěhováky. V popisu práce mají vlastně vše, co bychom k takovému stěhování potřebovali a to včetně služby „zabalíme, odvezeme, vybalíme.“ Sjednat si takovou firmu ale musíme určitě dopředu, mnohdy i několik týdnů. Mohlo by se totiž stát, že v daný termín bude firma plně vytížená a my se tak budeme muset obrátit na jinou stěhovací firmu a možná i dražší. Nabídka služeb všech firem, které se stěhováním zabývají je v podstatě stejná. Jde zde především o cenu, o časový prostor k samotné realizaci, o vstřícnost zaměstnanců a o spolehlivost.

Firma také disponují nejrůznějšími velikostmi vozů, které v této oblasti jistě potřebujeme. Nemůžeme přece stěhovat svůj nábytek v osobním autě. Dále mají různé popruhy a háky na zvedání břemen a podobně. Dopředu je také vhodné upozornit zaměstnance na to, že bydlíme v 5.patře a stěhujeme se do sedmého, že máme navíc ještě velký klavír a starou a opravdu těžkou almaru. Předejdeme tak zbytečným komplikacím a dohadům.

Balíme

Známe – li již termín stěhování, můžeme klidně začít balit. Nebudeme toho pak ke konci mít tolik. Podotýkáme jedno velké upozornění, vše si dobře označme a popišme. Není nic horšího, než v novém bytě hledat brýle, klíče od auta nebo spodní prádlo. Nic tím nezkazíme a navíc budeme mít alespoň přehled. V posledních dnech před stěhováním nám tak společnost budou dělat krabice, boxy, lepící pásky a fix.

Stěhování na klíč

I tato možnost tady existuje. Je postavena na podobném principu, jako stavba na klíč. Zde si můžeme u stěhovací firmy prakticky vše, co potřebujeme. Od balení do krabic nebo pevných boxů až po samotný přesun na nové bydliště a vybalování. Nemusíme tak stěhování řešit například, když jsme na služební cestě nebo na dovolené. Vše je jen o komunikaci a našem přání. Firmy tyto služby navíc vlastně nabízejí sami a my se tak můžeme v klidu věnovat užitečnějším věcem.

Komentovat příspěvěk