Zapůjčení dodávky má své opodstatnění

Články partnerů

Dodávky jsou v současné době velmi oblíbené a to z několika důvodů. Mají velké využití nejen jako užitkové vozy, ale i jako osobní dodávky a v neposlední řadě jako dopravní prostředek na dovolenou. Jsou ale také v různých velikostech a v porovnání například s přívěsným vozíkem jsou užitkové dodávky jistě daleko lepším řešením.

Co dělat, když nám auto vypovědělo službu a my potřebujeme přestěhovat kancelář nebo dokonce svou vlastní rodinu? Jak přepravíme stavební materiál, který je potřeba na opravu střechy na naší chalupě? Jak vyřešit přepravu více osob na firemní školení? Tohle všechno se dá bez problémů vyřešit, když víme, jak na to.

Pronájem dodávky

Pokud se potýkáme právě s těmito otázkami a máme i jiné starosti, které se týkají přepravy materiálu nebo osob, řešením, které jistě bude vhodné pro všechny je pronájem dodávky. jednak je to rychlé a spolehlivé řešení v případě, že situaci musíme řešit hned a za druhé to má i jiné výhody. Pokud se nám zrovna neporouchalo auto, můžeme využít služby spolehlivých autopůjčoven také z důvodu ekonomického. Mnozí začínající živnostníci a podnikatelé ještě nedisponují tak velkým kapitálem a mohou si dodávku pro své účely pronajmout. Může se jednat o krátkodobý pronájem a to zejména v případě, že máme větší množství zakázek a nestíháme rozvoz zboží nebo třeba chceme vzít svou početnou rodinu na výlet, ale v našem autě bychom se zbytečně všichni mačkali. Ale tyto služby v podobě pronájmu dodávky využívají také firmy, které potřebují dopravit své zaměstnance na firemní školení, veletrhy a podobně. není to nic neobvyklého a navíc je to z hlediska nákladů jistě úspornější.

půjčovna dodávek

Na co všechno bychom se měli připravit, chceme – li si dodávku pronajmout

Jistě bychom si měli připravit platné doklady, bez kterých se zapůjčení vozu neobejde. Zejména řidičský průkaz je nutný, bez něj prakticky neodjedeme. Dále pak občanský průkaz a hotovost. Ta je potřeba k zaplacení kauce, kterou firmy vyžadují. Je třeba si hlavně řádně přečíst podmínky pronájmu. Vyhneme se tak nepříjemnostem, které by nás mohly potkat při vrácení vozu. Jde například o podmínky, které říkají, že dodávku je nutné vrátit zpět s plnou nádrží, čistá, samozřejmě nepoškozená a některé autopůjčovny vyžadují nekouřit v kabině.

Ještě nějaké výhody takový pronájem má?

Ano. Lze jej totiž sjednat na krátkou dobu, třeba jen na víkend, ale je to možné také i jako dlouhodobý pronájem třeba i na rok nebo dokonce na 60 měsíců. Zde to má velkou výhodu v tom, že po celou dobu zapůjčení za servis, pojištění vozidla zodpovídá autopůjčovna. My se jen staráme o palivo. Pokud nám smlouva končí, je zde možnost prodloužení smlouvy a dokonce můžeme požádat i o auto novějšího typu a podobně. Pokud řádně splácíme měsíční pronájem, jistě nám firma vyjde vstříc. Někdy se takovému pronájmu říká operativní leasing.

Mnohé autopůjčovny nabízejí i určité bonusy a doplňující služby. Nabízejí GPS navigace pro případ, že bychom se ztratili, je možné také požádat o dětskou autosedačku a jiné.

Užitková, osobní nebo obytná

Všechny dodávky mají různé využití. Užitkové jsou potřeba pro přepravu materiálu, nábytku, zboží nebo při stěhování. Jsou v tomhle směru jistě daleko výhodnější než přívěsný vozík. Je menší a tolik nám toho nepřeveze. Navíc je vše v dodávce chráněno před deštěm, sněhem a podobně. Osobní dodávky jsou jednoznačně pro převoz osob a obytné dodávky mají opravdu velké využití. jejich obliba rok od roku stoupá a na dovolenou ji takto využívá mnoho vášnivých cestovatelů.

 

Komentovat příspěvěk